Pirties skaitiniai

Kaštonas ir sveikata

Kaštonas ir sveikata

Daugelyje pirties procedūrų galima naudoti ir paprastus kaštonus. Iš kaštonų lapų  ruošiamos vantos, kaštonai malami ir naudojami kūno odos šveitimui, maišant su druska arba trinant vienus.

Medus pirtyje

Medus pirtyje

Informacijos apie medų tiek daug, kad ją surinkti ir susisteminti reikia labai daug laiko.... Geri žmonės informaciją surinko ir jums belieka ją perskaityti....Štai ką radau interneto paltybėse.

Gintaras pirtyje

Gintaras pirtyje

Apie Baltijos gintarą (sukcinitą)

Gintaras – vienas pirmiausiųjų pasaulio vertingųjų mineralų sekoje. Žmonijai jis žinomas tūkstančius metų, randamas įvairiose Žemės vietose. Kiekvienos radimvietės gintaras vis kitoks, skirtingas sudedamųjų medžiagų proporcijomis, spalvomis, amžiumi ir kt. Vis dėlto, seniausi gintaro keliai per mirtinus pavojus buvo išminti link dabartinės Baltijos jūros: baltiškasis gintaras tūkstantmečiais garsėjo grožiu ir ypatingomis galiomis.

Masažas pirtyje

Masažas pirtyje

Lietuviškoje pirtyje masažas atliekamas efektyviau nei įprastomis sąlygomis t.y. masažo kabinete. Lankantis pirtyje mūsų organizmas patiria naudingą "stresą". Suaktyvėja kraujotaka raumenyse ir odos paviršiuje. Dingsta įtampa, atsipalaiduoja raumenys, organizmas pailsi ir atsigauna.

Masažas vantomis ir pasiruošimas pirties procedūroms

Masažas vantomis ir pasiruošimas pirties procedūroms

 Pagrindinė informacija apie lankymąsi pirtyje ir masažą su vanta.

Lankymasis pirtyje jau yra tapęs tradicinis laiko praleidimo būdas. Vieni į pirtį eina tam, kad pabendrauti su draugais, aptarti darbo reikalus. Kiti priešingai eina pailsėti, atgauti jėgas po sunkių darbų. O yra ir trečia grupė žmonių, kurie pirtyje mato vietą, kurioje galima pasirūpinti savo organizmu, pailsėti ir padėti organizmui kovoti su įvairiomis, su amžiumi užklupusiomis bėdomis, negalavimais. Būtina pastebėti, kad pirtis puikiai padeda pašalinti įtampą tiek po protinės tiek po fizinės veiklos. Tiesiog Jums reikia įsiklausyti ir jausti savo organizmą, o tada galima mėgautis pirties malonumais. Dažniausiai pirtyje mėgaujamės įvairiais šveitimais ir masažais. Tai padeda atsipalaiduoti, nuimti įtampą, stresą. Visi sutiks, kad efektyviausias masažo įrankis pirtyje žinoma yra vanta. Vantų būna labai įvairių, o tai reiškia, kad ir jų poveikis organizmui yra skirtingas. Dažniausiai pirtyje naudojame tradicines vantas: beržinę, ąžuolinę, liepos, klevo, lazdyno, drebulės, ievos.