Kvapai pirtyje

Pirtyje kaip ir vonioje nuo neatmenamų laikų yra svarbūs kvapai. Skubantiems paprasčiausias kelias pasimėgauti kvapais - nusipirkti eterinių aliejų. O norintys mėgautis natūraliais ir šviežiais kvapais, gali aromatų pasigaminti savarankiškai.

  Juos naudojame norėdami iškvėpinti pirties patalpą, sužadinti mūsų vaizduotę arba priešingai - siekdami atsipalaiduoti ir pailsėti. Norėdami sustiprinti gydomąjį ir emocinį pirties poveikį daugelis naudoja eterinį aliejų, kurį pila į karštą vandenį ir po to lieja ant akmenų. Taip elgtis tikrai negalima. Eteriniai aliejai netirpsta vandenyje, užpylus ant karštų akmenų eterinių aliejų molekulės suirs, efektas bus labai trumpas, o esant gausesnei eterinių aliejų koncentracijai netgi galime gauti priešingą efektą. Kvapas bus labai nemalonus. Eterinius aliejus tikslinga naudoti specialiuose akmeniniuose induose su vandeniu, kad kvapas lėtai pasklistų garinėje. Tokius indus galima pastatyti ant viršutinių gultų arba tiesiog tarp krosnelės akmenų. Užpylus vandens ant įkaitintų akmenų, kvapas pasklis po visą garinę....

Eterinius aliejus labai efektyvu naudoti su druska. Druska ilgai išlaiko eterinio aliejaus kvapą. Kad kvapas greičiau pasklistų po garinę, druską reikia laikas nuo laiko papilstyti iš vieno indo į kitą. Tuo pačiu druska greičiau sušyla, o jau tada ir viso kūno lengvą šveitimą galima daryti. Taip pat eterinius aliejus galime naudoti su medumi ar baziniais aliejais ruošdami jums patinkančius masažo aliejus. Svarbiausia niekada netepkite gryno eterinio aliejaus ant odos ir nepilkite su vandeniu ant karštų akmenų.

Tačiau norint mėgautis kvapais pirtyje galima pasinaudoti ir natūraliais augalų kvapais. Tokius garinės kvapus galima pasidaryti patiems. Tam reikia indo į kurį pripilam vandens, sudedam žoles ir kaitinam iki užvirs vanduo. Tada uždengus dangčiu reikia palaikyti, "pašutinti" ant silpnos ugnies. Ataušusią žolių masę reikia nusunkti ir gautą skystį išpilstyti į butelius. Tokius rinkinius vėsioje patalpoje galima laikyti gana ilgai. Prieš naudojant būtina praskiesti vandeniu. Kaip naudoti tokį "pirties kokteilį" spręsti jums. Yra žmonių, kurie nelinkę pilti tokių kokteilių ant akmenų, tačiau visada galime turimu skysčiu apšlakstyti garinės sienas, gultus arba tiesiog pamirkyti vantą ir su ja pavaikyti garą. Teigiamas efektas garantuotas, tai puikus aromaterapijos seansas.

Kaip ir kiekviena vanta turi savo išskirtinį poveikį žmogaus organizmui, taip ir žolių poveikis yra unikalus. Liepos žiedų kvapas skatina prakaitavimą, šlakų išsiskyrimą, dezinfekuoja. Garas su jonažolėmis padeda prie reumatinio pobūdžio skausmų, pagreitina žaizdų gijimą. Jonažolės pasižymi ir stipriu antibakteriniu poveikiu. Čiobrelius reikėtų naudoti kai skauda gerklę ar kankina kosulys. Sumaišius čiobrelį su raudonėliu ir ramunėlėmis turėsime mišinį, kuris pakelia nuotaiką ir išsklaido niūrias mintis. Man labai patinka spiritinis bičių pikio tirpalas, kursi yra stiprus, natūralus antibiotikas.

Taigi pirtyje galima mėgautis gausybe skirtingais, natūralių kvapų gūsiais. Ir patogiausiai bei greičiausiai sukursite kvapų simfoniją naudodami skirtingų augalų vantas. Jų specialiai ruošti nereikia, užtenka atsinešus į garinę pasukti virš galvos ir šiluma visą darbą padarys už jus. Jums beliks gulėti ir mėgautis....

Gero ir kvapnaus garo!