Pirties gultai

Man patinka natūralus produktas, todėl pirties garinė ir procedūrų patalpa padaryta iš drebulinių lentų. Gultai pagaminti iš tvirto medžio - uosio ...

Labai svarbu teisingai pasirinkti medieną iš kurios bus daromi gultai. Jų konstrukcija turi būti paprasta ir lengvai išardoma, kad būtų nesudėtinga pakeisti susidėvėjusias dalis. Pasitaiko tokių pirčių, kuriose gultai daromi iš tvirto ir kieto medžio pvz. ąžuolo. Toks medis turi esminį trūkumą - jis gerai kaupia šilumą ir todėl stipriai įkaista. Dažnai ant tokių gultų negalima atsisėsti. (Tačiau tokios pastabos labiau tinka pirtyse su metalinėmis krosnelėmis, kurios stipriai kaitina orą ir medieną.)  Arido pirtyje dominuoja drebulė. Tai lengvas bei poringas medis. Drebulė lengvai kvėpuoja, išvalydama pirtį nuo kenksmingų dalykų. Ji padeda žmogui išsilaisvinti  nuo įvairios kilmės negatyvių energijų, mažina susijaudinimo, streso pasireiškimus. O naudojant drebulines vantas galime padėti organizmui kovoti su įvairiais uždegiminiais procesais, radikulitu, reumatizmu. Šios vantos puikiai slopina sąnarių skausmus, gydo nudegimus ir odos ligas.

 

  

 

Patogiausi gultai pirtyje yra vieno lygio. Pirtyje, kurioje yra atliekamos procedūros tai protingiausias pasirinkimas. Gultai turi būti pakankamai platūs, kad gulinčiam žmogui būtų patogu. Jų plotis turėtų būti nuo 70 cm ir platesni. Gultų aukštis nuo grindų turi būti toks kad pirtininkui nereikėtų kūprintis arba atvirkščiai pasilipėti ant kažko vanojimo metu. Vanojimui skirtas gultas yra patogiausias kai jo aukštis nuo 80 iki 90 cm. O juk dažnai būna, kad garinėje yra kelių lygių gultai ir kaip taisyklė tik viršutinis būna platus ant jo gali atsigulti žmogus. Tačiau tokiu atveju pirtininkas patenka į maksimalaus karščio zoną ir dirba susikūprinęs. Ne kiekviena pirtis Vilniuje ar jo apylinkėse gali pasigirti patogiais gultai.

Kad gultai būtų dar patogesni, Arido pirtyje jie transformuojasi. Taip atsiranda erdvė laisvai judėti garinėje, o esant reikalui papildoma darbo vieta pirtininkui. Tada laisvai gali vienu metu vanoti du pirtininkai. Tokiu būdu taupomas laikas ir garas.