Vanojimas įvairių rūšių vantomis

Pagrindinė procedūra dėl kurios dažniausiai į pirtį susirenka vyrai yra vanojimas. Daugelis tuo ir apsiriboja...

 

Tačiau vanojimas nėra toks paprastas veiksmas. Kiekvienas pirtininkas turi savo paslapčių...

Norisi, kad po kiekvieno vanojimo žmogus būtų laimingas, tarsi gimęs iš naujo. 

  

Tradicinis vanojimas atliekamas su dviem-keturiom vantoms ir vienu arba dviem vertimais. Vanojimas labai individualus veiksmas. Jis derinamas pagal žmogų, kuris pasitiki pirtininku. 

Vanojimas ne tik individualus bet ir labai subtilus veiksmas, juk galima vanoti ir neliečiant odos, kai vantos lapų pagalba kūnas yra glamonėjamas šilto oro bangomis, lengvai šiurenant lapų galiukais aktyvuojant odą, vis intensyviau sušildant kūną.... Jeigu neužmiršite pasirūpinti pėdomis, jas tinkamai įkaitinti, rezultatas bus malonesnis, o sąnarių pašildymas nudžiugins bet kurį gulintį ant gulto.

Vanojimas trunka apie  15-20 minučių.

Vanodamas aš dažniausiai naudoju tradicines vantas: beržo, ąžuolo ir liepos. Vasarą smagu vanoti su klevo, drebulės, vingiorykštės ir kiečio vantomis. Kai medžiai žali, vantų pasirinkimas neribojamas. Žiemą nuostabų aromatą skleidžia šviežios vantos, kurios užšaldytos šaldiklyje laukia savo laiko.

Kiekviena vanta turi savo paskirtį vanojimo metu. Žolių vantos dažniausiai naudojamos išskirtiniams kvapams išgauti, nors tam kartais puikiai tinka ir tam tikrų medžių vantos. Plačialapės vantos labai praverčia vaikant garą, tai lengviau daryti su ąžuolo, klevo ar kaštono vanta. Norint suintensyvinti vantos kontaktą su kūnu, geriau vanoti su beržine vanta. Ji lanksti, elastinga ir puikiai masažuoja odą.